Tu jesteś:

EBI dopłaci do remontów linii kolejowych

EBI dofinansuje modernizację linii kolejowych w Polsce o 650 mln euro. 

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przeznaczy 650 mln euro na dofinansowanie modernizacji ok. 1150 km linii kolejowych w Polsce – poinformowało Ministerstwo  Finansów. Wartość inwestycji to 1,3 mld euro.

Modernizacja infrastruktury kolejowej to przykład wzorowej współpracy pomiędzy rządem a EBI we wspieraniu projektów w naszym kraju – ocenia Ministerstwo Finansów. 

Projekt obejmie inwestycje realizowane przez Polskie Linie Kolejowe w latach 2016-2023. Wpisuje się on w budowę Transeuropejskich Sieci Transportowych - TEN-T na terenie Polski, m.in. korytarz transportowy Bałtyk-Adriatyk. 

W jego zakres wejdzie też modernizacja linii kolejowych łącząca największe porty morskie w Gdańsku, Gdyni, Świnoujściu oraz Szczecinie, a także prace w ramach Centralnej Magistrali Kolejowej – linii kolejowej o podwyższonej prędkości łączącej Warszawę i Katowice.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×