Tu jesteś:

Dwie kancelarie wspierały PKP PKL w przetargu

Kancelaria GWW i Kancelaria Tomasz Siedlecki reprezentowały PKP PLK w przetargu na stworzenie systemu komunikacji ERTMS/GSM wzdłuż polskich linii kolejowych.

Kancelaria GWW i Kancelaria Tomasz Siedlecki reprezentowały PKP PLK w przetargu na stworzenie systemu komunikacji ERTMS/GSM wzdłuż polskich linii kolejowych o wartości 3 mld złotych.

Przetarg dotyczy budowy systemu komunikacji ERTMS/GSM-R, która polega na położeniu wzdłuż większości linii kolejowych w Polsce światłowodów i postawieniu słupów transmisyjnych. Pozwoli to na cyfrową komunikację pomiędzy systemem kabinowym w pociągach, a systemem zarządzania ruchem. System ERTMS/GSM-R ma być elementem wprowadzania interoperacyjności na europejskiej sieci kolejowej. Żaden z innych krajów europejskich nie zdecydował się na przeprowadzenie przetargu na taką skalę. 

W przetargu brały udział trzy konsorcja: Nokia – 2,644 mld zł, Kapsch-Porr – 3,724 mld zł oraz konsorcjum chińskich firm – 4,8 mld zł. Za ofertę najkorzystniejszą uznano ofertę Nokii. Konsorcjum Kapsch-Porr zakwestionowało prawidłowość zwycięskiej oferty zarówno pod względem technicznym, jak i cenowym. Wyrokiem z dnia 19 stycznia 2018 r. Krajowa Izba Odwoławcza utrzymała w mocy decyzję PKP PLK. 

Jak podkreślają kancelarie, dzięki staraniom zespołów prawników z Kancelarii GWW i Kancelarii Tomasz Siedlecki,  zarządzanych przez radców prawnych Michała Sękowskiego i Tomasza Siedleckiego – w budżecie zamawiającego pozostanie ponad 1 mld zł. 

Na wcześniejszym etapie przetargu Kancelaria Tomasz Siedlecki dokonywała oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Zespół Kancelarii GWW przygotowywał  warunki realizacji zamówienia publicznego oraz wspierał PKP PLK przy udzielaniu odpowiedzi na kilka tysięcy pytań wykonawców. 

Źródło: lex.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×