Tu jesteś:

Drogi dla każdego Polaka

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło do realizacji 605 programów inwestycyjnych na drogach krajowych o wartości 7,5 mld złotych.

W ciągu ostatnich dwóch lat Ministerstwo I infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło 605 programów inwestycji o wartości 7,5 mld zł. Do realizacji zostały skierowane projekty na drogach krajowych skoncentrowane  na przebudowie i rozbudowie odcinków dróg, przebudowie skrzyżowań, budowie chodników czy ścieżek rowerowych. Ponadto podjęta została decyzja o skierowaniu do dalszych etapów i zapewnieniu finansowania dla kolejnych 87 z inwestycji o wartości 2,3 mld zł. 

Poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg jest jednym z podstawowych czynników i parametrów, którym mierzony jest stan infrastruktury drogowej. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu na drogach stanowi jeden z podstawowych obowiązków ciążących na zarządcach dróg. 

Źródło: MIB, PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×