Tu jesteś:

Dobre wyniki finansowe Budimexu, dzięki realizacji dużych kontraktów drogowych

W I kwartale br. Grupa Budimex zrealizowała sprzedaż na poziomie 1.083 mln zł, zatem o blisko 36 proc. wyższą od sprzedaży uzyskanej w analogicznym okresie 2011. Wzrost ten Grupa Budimex zawdzięcza segmentowi budowlanemu, a zwłaszcza realizacji dużych kontraktów drogowych. Sprzedaż w tym segmencie działalności wzrosła w porównywalnych okresach o ponad 56 proc.

W I kwartale br. Grupa wypracowała zysk na poziomie operacyjnym w wysokości ponad 37 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2011 roku blisko 58 mln zł. Spadek rentowności wynika zeznacznie mniejszego udziału w przychodach i zyskach Grupy działalności deweloperskiej, którą charakteryzuje wyższa rentowność od rentowności w segmencie budowlanym, jak również ze znacznego wzrostu kosztów realizacji kontraktów drogowych. W I kwartale 2012 roku Budimex Nieruchomości odnotował 75 proc. spadek sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2011.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×