Tu jesteś:

Bydgoski dworzec z wiechą

Prace na budowie dworca kolejowego w Bydgoszczy przebiegają zgodnie z planem. Po niespełna 11 miesiącach od podpisania umowy poziom zaawansowania prac sięga 60 proc.

W miejscu wyburzonego dworca powstaje 5-kondygnacyjny obiekt (i jedna kondygnacja podziemna) ze szklaną elewacją. Budynek jest już gotowy w stanie surowym, obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe, instalacyjne i elewacyjne. Otwarcie dworca w zakresie umożliwiającym obsługę podróżnych zaplanowano na sierpień br., a pozostałe prace wykończeniowe wewnątrz budynku zakończą się w listopadzie 2015 roku.

W czerwcu br. zakończy się remont i rewitalizacja zabytkowego dworca wyspowego zlokalizowanego między peronami 3. i 4. Ten czterokondygnacyjny obiekt został wybudowany w połowie XIX wieku. Obecnie trwają prace wykończeniowe i elewacyjne. Odrestaurowany dworzec wyspowy odzyska charakterystyczny dwuspadowy dach z wieżyczkami zegarowymi. Inwestor planuje udostępnić obiekt podróżnym w drugiej połowie lipca.

Wyremontowano już perony 2,4a i 4 z przyległymi torami. Prace budowlane na wszystkich peronach zostaną zakończone w listopadzie br. Do wykonania pozostał remont peronów: 3a, który zakończy się w połowie czerwca, 3, na którym remont potrwa do końca lipca, 1, gdzie prace potrwają do końca sierpnia i peron 5, na którym prace zakończą się 20 listopada.

Na peronach 1, 2 i 3 zostaną rozebrane budynki. Prace rozbiórkowe na peronach potrwają do połowy października.

Gotowy jest tunel pasażerski, w którym została wzmocniona konstrukcja i wymienione panele okładzin. Nowy dworzec w Bydgoszczy wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie gotowy w listopadzie 2015 roku.

Wykonawcą inwestycji PKP wartej 134 mln złotych netto jest konsorcjum Budimeksu (lider, 90 proc. udziałów) i bydgoskiej spółki Lech.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×