Tu jesteś:

Bulwary Warty odżyją

Bulwary Warty, 

fot. Grupa Verso, ZOON Architektura Krajobrazu

W Częstochowie nad Wartą przy Galerii Jurajskiej powstaje miejski ogród z terenami rekreacyjnymi. Otwarcie przewidziane jest na 1 czerwca.

Częstochowianie zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli wypoczywać. Przy Galerii Jurajskiej, tuż nad rzeką Wartą, powstaje właśnie miejski ogród z terenami rekreacyjnymi. Pozwoli to połączyć zakupy z wypoczynkiem. 

Powstaja tutaj 1,3 tys. mkw. ścieżki i alejki spacerowe z ławkami, na powierzchni  i 300 mkw. placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. W centralnym punkcie strefy znajdzie się z kolei 500 - mkw. plac główny, na którym ulokowano tzw. mokry chodnik i prostokątną sadzawkę.  Wzdłuż rzeki prowadzić będzie długa, brukowana aleja spacerowa. Zieleń strefy skomponowano z ozdobnych traw, krzewów, kwiatów oraz kilkudziesięciu drzew również różnych gatunków Roślinne kompozycje mają także wartość ekologiczną.

Bulwary powstają także z myślą o przejezdnych. Położona przy DK1 Galeria Jurajska coraz częściej staje się przystankiem dla osób poruszających się na trasie północ-południe Polski, a dzięki  miejscom postojowym dla autokarów jest także popularnym punktem wśród turystów i pielgrzymów odwiedzających Jasną Górę.   Bulwary Warty dla mieszkańców miasta dostępne będą od 1 czerwca 2018. 

Źródło: GJ

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×