Tu jesteś:

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie zakończona

Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie już zakończona. Wartość kontraktu wyniosła ok. 71,7 mln PLN brutto.

Inwestycja powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Pruszków i zrealizowana została przez spółkę STRABAG. Budowa obiektu o wartości ok. 71,7 mln PLN brutto rozpoczęła się w listopadzie 2014 r. z planowanym terminem przekazania inwestycji miastu z początkiem 2018 r.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego powstało u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Bohaterów Warszawy. Obiekt połączy funkcje sportowo-rekreacyjne i kulturalne. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku swoją siedzibę będą miały trzy instytucje: Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

W ramach zrealizowanej przez STRABAG inwestycji powstała sala widowiskowo-teatralno-kinowa, która pomieści 400 osób, sala konferencyjna na 200 miejsc i sala baletowa. W budynku znalazły się także zaplecze sportowe ze ścianką wspinaczkową, sala do gry w Ricochet, część hotelowo-gastronomiczna oraz ogólnodostępny parking podziemny.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×