Tu jesteś:

Budowa CDK w Pruszkowie zakończona

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie została zakończona. Wykonawcą był STRABAG. Wartość kontraktu wynosi 71,7 mln  złotych.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego (CDK) to inwestycja powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Pruszków i zrealizowana została przez spółkę STRABAG. Budowa obiektu o wartości ok. 71,7 mln złotych brutto rozpoczęła się w listopadzie 2014 r. z planowanym terminem przekazania inwestycji miastu z początkiem 2018 roku. 

Centrum Dziedzictwa Kulturowego powstało u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Bohaterów Warszawy. Obiekt połączy funkcje sportowo-rekreacyjne i kulturalne. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku swoją siedzibę będą miały trzy instytucje: Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego "Pruszkowiacy".

W ramach zrealizowanej przez STRABAG inwestycji powstała sala widowiskowo-teatralno-kinowa, która pomieści 400 osób, sala konferencyjna na 200 miejsc i sala baletowa. W budynku znalazły się także zaplecze sportowe ze ścianką wspinaczkową, sala do gry w Ricochet, część hotelowo-gastronomiczna oraz ogólnodostępny parking podziemny. 

Celem budowy CDK było stworzenie miejsca, w którym  mieszkańcy Pruszkowa będą mogli rozwijać i spełniać swoje zainteresowania w zakresie szeroko pojętej kultury i sportu. Centrum będzie służyć m.in. do organizacji dużych, prestiżowych imprez kulturalnych, promujących artystów lokalnych oraz mniejszych uroczystości miejskich. Natomiast dla tych osób, które będą chciały aktywnie i w ruchu spędzić tu czas, przewidziano siłownię i fitness, a także zaplecze do treningu wspinaczkowego.  

STRABAG jest obecny na polskim rynku od ponad 30 lat. Firma ma  doświadczenie w projektach związanych z budową obiektów sportowych i kulturalno-edukacyjnych.

Źródło: STRABAG

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×