Tu jesteś:

Budimex wybuduje odcinek S5

W czwartek 31 lipca 2014 r. konsorcjum firm Budimex (lider, 50 proc. udziałów) i Heilit + Woerner Sp. z o.o. podpisało z wrocławskim oddziałem GDDKiA umowę na projekt i budowę 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 od węzła Korzeńsko w kierunku Wrocławia.

Wartość kontraktu wynosi 468,5 mln złotych netto.

Zakres prac obejmuje budowę: 15- kilometrowego odcinka drogi ekspresowej, dwóch węzłów drogowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, 11 obiektów mostowych w ciągu drogi ekspresowej S5, 3 wiaduktów nad drogą ekspresową i linią kolejową E59 w ciągu dróg lokalnych, dróg wewnętrznych, urządzeń bezpieczeństwa i ochrony środowiska (ekrany akustyczne, ekologiczne, antyolśnieniowe, przepusty z systemem ochronno–naprowadzającym) oraz przebudowę istniejących dróg i nasadzenia zieleni.

Na realizację inwestycji konsorcjum będzie miało 2,5 roku od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×