Tu jesteś:

Budimex właścicielem Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury

Budimex SA stał się formalnie 100-procentowym właścicielem Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury, spółki należącej dotąd do Grupy PKP. Koszt transakcji wyniósł 225 016 573 zł. Oznacza to realizację postanowień umowy prywatyzacyjnej z lipca br.

PNI jest jedną z czołowych firm budowlanych, specjalizujących się w projektowaniu, budowie i modernizacji infrastruktury kolejowej na polskim rynku. Negocjacje PKP SA z firmą Budimex SA trwały cztery miesiące. W umowie kupna, nowy właściciel zobowiązał się do realizacji programu inwestycyjnego i umacniania pozycji konkurencyjnej firmy na rynku.

- Przejęcie Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury z pewnością dobrze wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Budimex. Wierzę, że spółka będzie rozwijać swoją działalność, pozyskując cenne kontrakty na rynku infrastruktury kolejowej. To dobra transakcja dla obu stron - mówi Maria Wasiak, prezes zarządu PKP SA.

Przed podpisaniem umowy sprzedaży, w lipcu br.,  Budimex podpisał pakiet gwarancji pracowniczych ze związkami zawodowymi, działającymi w PNI. Przewiduje on m.in. gwarancję zatrudnienia do końca 2016r. i premię prywatyzacyjną w wysokości uzależnionej od stażu pracy.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury realizuje obecnie m.in. kontrakty na modernizację linii kolejowych Wrocław - Poznań, Warszawa – Gdynia, Warszawa – Łódź i Kraków- Katowice.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×