Tu jesteś:

Budimex podpisał kontrakty na prawie 1,4 mld zł

Konsorcjum Budimeksu i Heilit Woerner podpisało kontrakt na dokończenie budowy autostrady A4 na odcinku Tarnów - Dębica za 798 mln zł netto. Budimex w konsorcjum z Ferrovialem podpisał też kontrakt za 582,2 mln zł netto na budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - poinformowała spółka.

Prezes Budimeksu Dariusz Blocher oficjalnie podpisał dziś  umowę na budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która połączy Gdańsk z lotniskiem i Kaszubami. Wzdłuż 20-kilometrowej linii PKM powstanie 8 nowych przystanków, z których 6 pełnić będzie funkcję węzłów integracyjnych. To największa inwestycja infrastrukturalna realizowana przez województwo pomorskie. Budowa rozpocznie się w ciągu 42 dni od podpisania umowy, a inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia 2015 r.
Budimex ma również 50 proc. udziału w konsorcjum na dokończenie budowy autostrady A4. Spółka podpisała dziś umowę z GDDKiA i zacznie roboty budowlane w ciągu miesiąca od podpisania umowy. Za ponad 798 mln zł powstanie nitka Tarnów - Rzeszów na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 18 miesięcy. Budimex jest wykonawcą także sąsiedniego odcinka autostrady Dębica Pustynia-Rzeszów Zachodni.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×