Tu jesteś:

Budimex oddał odcinek drogi S17

Konsorcjum Budimexu zakończyło budowę prowadzącego do Lublina odcinka drogi S17. Otwarty 26 września odcinek kosztował ponad 415,1 mln zł.

Jak informuje inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad, budowa drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski współfinansowana jest ze przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całej inwestycji to ok. 3,3 mld zł, z czego dofinansowanie unijne to ok. 2,2 mld zł.

Zakończono już budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S17 na terenie województwa lubelskiego. Oddany do użytku przez Budimex odcinek łączy węzły Jastków i Lublin Sławinek wraz z łącznikiem do przedłużonego miejskiego odcinka al. Solidarności.

– Dwa kolejne odcinki S17, stanowiące północno-wschodnią obwodnicę Lublina, zostaną udostępnione do użytkowania już w październiku – zapowiada w komunikacie GDDKiA.

Budowę trasy S17 od Kurowa do Piask o łącznej długości 36,4 km podzielono na pięć kontraktów.

Przetarg na zakończony właśnie odcinek o długości 7,7 km, rozstrzygnięto w kwietniu 2011. Wybrano wtedy konsorcjum tworzone przez Budimex oraz hiszpańska spółkę Ferrovial Agroman. Zaoferowane przez zwycięzców 415,1 mln zł brutto było najkorzystniejszą z ofertę spośród spełniających warunki zamawiającego.

Źródło: Newseria Inwestor

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×