Tu jesteś:

Budimex i Ferrovial wybudują terminal w Świdniku

24 października br.,Budimex podpisał ze spółką Port Lotniczy Lublin kontrakt o wartości 66,8 mln zł netto na budowę terminala pasażerskiego wraz z budynkiem technicznym, budynku techniczno-garażowego i budynku lotniskowej straży pożarnej w Świdniku.

W zakres kontraktu wchodzi także opracowanie projektów wykonawczych instalacji elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, grzewczych, chłodniczych, wentylacji i klimatyzacji dla tych obiektów.

Budynek terminala będzie się składał z trzech skrzydeł, które zbiegną się w jego głównej przestrzeni – hali odlotów z centralnie umieszczoną strefą odprawy bagażowo – biletowej. W skrzydle zachodnim znajdzie się strefa przylotów, we wschodnim – odlotów. W skrzydle południowym będzie przystanek kolejowy oraz pomieszczenia dla administracji lotniska, służby celnej i straży granicznej. W podpiwniczeniu terminala będą zlokalizowane pomieszczenia techniczne, socjalne i magazynowe.

Budynek terminala będzie miał jedną kondygnację nadziemną i jedną podziemną. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 12,2 tys. mkw. (podziemna 2,8 tys. mkw., nadziemna – 9,1 tys. mkw. i biurowa – 1,9 tys. mkw.).

Prace zakończą się po 270 dniach od podpisania umowy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×