Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Infrastruktura
  •  Budimex, Mirbud, Mostostal W-wa, Skanska i Astaldi zainteresowane budową obwodnic S3 w Lubuskiem

Budimex, Mirbud, Mostostal W-wa, Skanska i Astaldi zainteresowane budową obwodnic S3 w Lubuskiem

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim złożyło po 19 wykonawców, w tym trzy spółki giełdowe: Budimex i Mostostal Warszawa (oba odcinki) oraz Mirbud (tylko obwodnica Międzyrzecza).

Poza wyżej wymienionymi spółkami, o realizację inwestycji starają się także największe europejskie i od lat obecne na polskim rynku spółki m. in. Skanska, Salini, Astaldi, Porr, Bilfinger Infrastructure, a także Eurovia Polska i Aldesa Construcciones.

Przetargi na drogę ekspresową S3 w województwie lubuskim obejmują budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego o długości 11,6 km oraz budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza o długości 6,37 km. Inwestycje realizowane są w ramach przyjętej na początku czerwca przez Radę Ministrów zmiany do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 i ogłoszenie w 2013 r. ok. 50 przetargów na budowę dróg ekspresowych o długości 700 km. W każdym nich o wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena (90 proc.), gwarancja jakości (5 proc.) i termin realizacji (5 proc.). Termin realizacji zamówień wynosi 25 miesięcy.

Źródło: ISB News

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×