Tu jesteś:

Będzie lepszy dostęp do portu w Darłowie

W Darłowie podpisano umowę na realizację projektu poprawy dostępności do portu morskiego. Na zamówienie Urzędu Miasta Darłowo inwestycję wykona firma Skanska.

Wartość projektu opiewa na 14,5 mln zł netto. Wykonawca na realizację ma czas do października 2015 r. Celem inwestycji jest wykonanie infrastruktury umożliwiającej jak najlepszy dojazd do portu od strony lądu.
– Łącznie powstaną ponad 2 km nowych dróg, ścieżki pieszo-rowerowe, nowe ronda, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa odwadniająca jezdnię – mówi Jacek Szuta, menadżer projektu, Skanska.
Odprowadzenie wód deszczowych po przebudowie odbywać się będzie poprzez sieć deszczową z odpływem ścieków do istniejących kanałów melioracyjnych. Ponadto wykonawca odpowiada za przebudowę kabla telekomunikacyjnego na odcinku około 400 metrów. – Realizację zadania podzielono na dwa odcinki. Pierwszy obejmuje obszar od ronda w drodze krajowej nr 37, Aleje Wojska Polskiego do ronda przy ul. A. Mickiewicza. Drugi odcinek rozpoczyna się od ronda w ul. A. Mickiewicza i biegnie aż do ronda w ul. Lotników Morskich włącznie – dodaje Jacek Szuta.

W ramach zadania powstanie jednojezdniowa, dwukierunkowa droga o szerokości 7 metrów. Po lewej stronie zaprojektowano ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3 metrów oraz pas zieleni oddzielający jezdnię. Ponadto wykonawca odpowiada za budowę trzech rond: dwóch czterowylotowych na skrzyżowaniach przy Alejach Wojska Polskiego i przy ul. A. Mickiewicza oraz jednego pięciowylotowego ronda przy ul. Lotników Morskich. Ostatnie z nich będzie posiadało wloty z następujących kierunków: od strony Koszalina (droga wojewódzka nr 203), Darłówka Zachodniego, ul. Sportowej, portu morskiego oraz centrum Darłowa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×