Tu jesteś:

Basen, rabaty i żywopłot w ogrodzie Zamku Królewskiego

Ozdobny basen, otoczony różanymi rabatami, ławkami i cisowym żywopłotem znajdzie się w centrum dolnej części projektowanego ogrodu przy Zamku Królewskim w Warszawie. Tereny ogrodowe mają rozciągać się też koło Zamku, na skarpie i przy Arkadach Kubickiego – napisał portal gazeta.pl.

W ubiegłym roku ukończono projekt ogrodu i uzyskano pozwolenia budowlane. Do rozpoczęcia realizacji potrzebne są już tylko pieniądze.

W myśl koncepcji na dole, w miejscu obecnego trawnika zaplanowano wielki zbiornik wodny, otoczony ławkami, rabatami kwiatowymi i strzyżonym cisowym żywopłotem. - Planujemy różano-lawendową pergolę z różami - albo dawnych odmian albo imitujących kształtem stare, lecz kwitnących kilka razy w roku i odpornych na choroby. To będzie ogród regularny, symetryczny, zalany światłem - relacjonowała pracownica Zamku.
Skarpa ma być zupełnie pozbawiona drzew, jak w XVIII w. Będzie to teren odkryty, z ławkami na obszarze Arkad i przed nimi. Wzdłuż Arkad ma powstać kwietna rabata.

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×