Tu jesteś:

Zmiany w akcjonariacie Mostostalu Warszawa

Komentarz Prezesa Zarządu Andrzeja Goławskiego dotyczący przeniesienia akcji Mostostalu Warszawa między spółkami grupy Acciona.

Acciona SA oraz jej w 100 proc. zależna spółka Acciona Infraestructuras SA dokonały przeniesienia akcji Mostostal Warszawa SA między stronami. Z chwilą przeniesienia  bezpośrednim właścicielem 10.018.733 akcji Spółki, stanowiących 50,09 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu jest Acciona Infraestructuras.  

Jestem przekonany, że ta zmiana przełoży się na większą synergię między naszymi podmiotami, a w obliczu planowanych przedsięwzięć infrastrukturalnych w Polsce wzmocni i pozytywnie wpłynie na zdolności kontraktacyjne naszej spółki. W wyniku transakcji Mostostal Warszawa SA nie tylko biznesowo, ale także kapitałowo należy bezpośrednio do dywizji Infrastruktura Grupy Acciona, która swoją działalność koncentruje w sektorach budownictwa, przemysłu, inżynierii wodnej i usług. - mówi Andrzej Grabowski. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×