Tu jesteś:

Wzrost rentowności HB Reavis nabrał tempa w 2014 roku

Grupa HB Reavis w 2014 r. odnotowała 26 proc. wzrost skonsolidowanego zysku netto, który wyniósł 89 mln euro.

Poprawa wyniku finansowego była bezpośrednim następstwem decyzji o zwiększeniu udziału inwestycji budowlanych w bilansie grupy w połączeniu ze zwiększoną ekspozycją na projekty i rynki oferujące wyższe marże.

W ubiegłym roku Grupa HB Reavis zakończyła realizację trzech dużych projektów biurowych zlokalizowanych w trzech krajach. Dzięki realizacji inwestycji Vaci Corner Offices w Budapeszcie, River Garden Office II/III w Pradze i Gdański Business Center A/B w Warszawie, Grupa dostarczyła na rynek 95 tys. mkw. powierzchni użytkowej o wartości rynkowej wynoszącej 295 mln euro. W okresie sprawozdawczym grupa zawarła umowy najmu na około 139 tys. mkw. powierzchni najmu we wszystkich segmentach rynku nieruchomości, odnotowując 28 proc. wzrost w porównaniu do 2013 r.

– Na koniec ubiegłego roku mieliśmy 230 tys. mkw. powierzchni w budowie w ramach dziewięciu realizowanych inwestycji o łącznej wartości 1 mld euro. Spodziewamy się, że realizacja czterech spośród tych projektów zostanie ukończona w 2015 r. i w tym samym okresie rozpocznie się realizacja czterech nowych inwestycji – stwierdził Paweł Trenka, prezes zarządu Grupy HB Reavis.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×