Tu jesteś:

Wyniki GK Redan po III kwartale 2017 r.

Sieć modowa Top Secret w pierwszych 3 kwartałach br. poprawiła wynik operacyjny aż o 8,1 mln zł r./r., przekraczając próg rentowności. Znaczna poprawa efektywności segmentu modowego nie zdołała jednak zrównoważyć pogorszenia wyników zależnej spółki TXM działającej w segmencie dyskontowym. Uwzględniając wyniki obu segmentów Grupa Redan w pierwszych trzech kwartałach br. uzyskała 437,6 mln zł obrotów, czyli nieznacznie więcej niż rok wcześniej, powiększając jednak stratę na poziomie wyniku całkowitego przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Sieć modowa Top Secret notuje systematyczną poprawę wyników. W pierwszych trzech kwartałach br. osiągnęła 0,4 mln zł zysku operacyjnego, czyli aż o 8,1 mln zł więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Na poprawę wyniku wpływ miał znaczący wzrost marży handlowej o 3,2 proc. do 75,6 mln zł, pomimo zmniejszenia obrotów o 4,1 proc. do 168,4 mln zł. Jednocześnie koszty sprzedaży i ogólnego zarządu spadły aż o 7,2 proc. w ujęciu r./r.

Z kolei w segmencie dyskontowym w pierwszych trzech kwartałach br. obroty TXM w ujęciu r./r. zwiększyły się o 3,7 proc. do 269,2 mln zł. W tym okresie marża handlowa wyniosła 108,1 mln zł i była na zbliżonym poziomie do poprzedniego roku. Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu zwiększyły się jednak o 31,0 proc. W rezultacie spółka miała 24,3 mln zł straty operacyjnej względem 7,0 mln zł zysku w poprzednim roku. Z kolei na poziomie wyniku przed opodatkowaniem TXM zanotowało 24,7 mln zł straty, w porównaniu do 6,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Uwzględniając wyniki obu segmentów Grupa Redan w pierwszych trzech kwartałach br. uzyskała 437,6 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 0,5 proc. w ujęciu r./r. W tym okresie koszty sprzedaży i ogólnego zarządu zwiększyły się licząc r./r. o 13,8 proc. do 208,0 mln zł. W efekcie Grupa Kapitałowa wykazała 24,4 mln zł straty operacyjnej (EBIT) względem 1,3 mln zł straty w tym samym okresie poprzedniego roku. Grupa Redan zanotowała także 24,1 mln zł straty na poziomie wyniku całkowitego, przy 3,3 mln zł na minusie rok wcześniej. Z kolei wynik całkowity przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł -15,0 mln zł i był trzykrotnie gorszy niż rok wcześniej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×