Tu jesteś:

W-M SSE podsumowuje działalność w 2017 roku

Od 1.01.2017 r. do 30.09.2017 r. przedsiębiorcy otrzymali trzydzieści jeden zezwoleń na rozpoczęcie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W wyniku realizacji zaplanowanych przedsięwzięć osiągnięte zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 1 672 453 000 zł, a zatrudnienie osiągnie minimum 1440 nowych pracowników.

Głównymi inwestorami w WM SSE są firmy z polskim kapitałem. W 2017 roku zezwolenie na działanie w strefie otrzymały także 2 angielskie firmy, 2 austriackie, 2 niemieckie oraz 1 francuska.
Największą obecnie prowadzoną budową w Warmińsko-Mazurskiej Strefie jest zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu. Buduje go koncern austriacki Egger. Fabryka płyt wiórowych i melaminowanych powstaje na 84 ha. Nakłady inwestycyjne mają wynieść co najmniej 789 mln zł, a zatrudnienie znajdzie minimum 300 pracowników. Projekt dotyczy budowy od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna o łącznej powierzchni ok. 170 000 mkw., w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble.

W Dolnym Mieście co najmniej 50 mln zł może zainwestować DFM, zatrudniając minimum 15 nowych pracowników. Inwestycja będzie polegała m.in. na uruchomieniu własnej produkcji drewnianych elementów stelaży mebli. Powstanie nowoczesny tartak, który będzie zabezpieczał dostawy elementów konstrukcyjnych na potrzeby własnej produkcji oraz dla podmiotów zewnętrznych.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×