Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Finanse
  •  Victoria Dom ma zgodę KNF na emisję obligacji o wartości 50 mln zł

Victoria Dom ma zgodę KNF na emisję obligacji o wartości 50 mln zł

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Victoria Dom sporządzony w związku z planowaną publiczną emisją obligacji o łącznej nominalnej wartości 50 mln zł. Papiery będą oferowane w transzach, których wielkość będzie dostosowana do bieżących potrzeb finansowych spółki. Deweloper zamierza wykorzystać środki na finansowanie kolejnych zakupów gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Victoria Dom w związku z planowaną ofertą publiczną obligacji korporacyjnych. W ramach programu zostanie zaoferowane 500 tys. papierów o wartości nominalnej 100 zł każdy. To oznacza, że łączna nominalna wartość emitowanych obligacji wyniesie 50 mln zł. Oferującym jest NWAI Dom Maklerski.

Warszawski deweloper w 2016 roku, w ramach umów deweloperskich i rezerwacyjnych, zakontraktował sprzedaż łącznie 627 mieszkań oraz domów. Zarząd spółki zakłada jednocześnie osiągnięcie w 2017 roku sprzedaży na poziomie około 700 lokali.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×