Tu jesteś:

Vantage Development zarabia na lokalach i biurach

Vantage Development miał 17,7 mln skonsolidowanego zysku w III kwartale. Najwięcej zarabia na sprzedaży lokali i wynajmie nieruchomości komercyjnych.

Grupa Vantage Development S.A. miała 17,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 14,91 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy Vantage Development od 1 stycznia do 30 września 2017 roku wyniosły 199,4 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o ponad 144 mln zł.

Największy wpływ na wartość przychodów miały przychody ze sprzedaży lokali, gdzie odnotowano 334 proc. wzrostu w stosunku do trzech kwartałów 2016 roku. Przychody te są wynikiem przekazań lokali, których było 605 od początku roku. W III kwartale b.r. Grupa wydała je w sumie 3 w projektach: Promenady etap VII, Living Point Mokotów etap I, Nowe Żerniki i Nowy Gaj etap I.

W II z podstawowych segmentów działalności grupy- wynajmu nieruchomości komercyjnych- także odnotowano wzrost o 17proc. Wynika to głównie ze zwiększenia oferowanej do wynajęcia powierzchni, jak również ze wzrostu przychodów z wynajmu posiadanych wcześniej powierzchni w budynkach biurowych Promenady Epsilon, Promenady Zita oraz Delta 44.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2017 r. wyniósł 29,09 mln zł wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×