Tu jesteś:

Śląskie Kamienice debiutują na New Connect

Śląskie Kamienice, spółka działająca od ponad 5 lat na regionalnym rynku nieruchomości, zadebiutowały na New Connect.

Śląskie Kamienice jako spółka zostały założone i zarejestrowane w 2012 roku, przez grupę, jak sami o siebie nazywają, pasjonatów rynku nieruchomości. W 2013 roku  kupiły 2 kamienice, w kolejnym 2014 to 7 kamienic, w 2015 -6 kamienic i  pensjonat, w tym roku doszły kolejne budynki-kamienice, pensjonat i restauracja Śląska Prohibicja.                                                                           

Inwestując na Górnym Śląsku stali się w ciągu 4 lat właścicielami 29 budynków mieszkalno-usługowych, położonych w centrach miast. Zajmują się  modernizacją zakupionych kamienic, oferując lokale użytkowe i mieszkaniowe „pod klucz”. Prowadzą także renowacje terenów zielonych poprzez nasadzenia realizując często mniej  standardowe pomysły, jak np. odkryty basen, przeszklony ogród zimowy, altany sąsiedzkie, japoński ogród. itp. „Kamienice” mają udziały w kilku spółkach związanych z rynkiem nieruchomości, m.in. Fulinowo w Kuźnicy na Helu i w Grzybowie pod Kołobrzegiem oraz Hornigold, tworzącym sieć apartamentów w całej Polsce i Europie. W planach są kolejne inwestycje.                                                         

Aktywa SK S.A sięgają obecnie 41,4 mln złotych, ubiegłoroczny zysk wyniósł 3,42 mln zł. Stały przychód z najmu posiadanych nieruchomości wynosi 70 mln zł (dane za 2016 r). Prognozy na ten rok opiewają na 16,5 mln przychodów ze sprzedaży. Na warszawska giełdę, na rynek New Connect, Kamienice Sląskie wprowadziły w dniu debiutu w sumie 8,419 464 akcji serii od B do H. ich łączna wartość wynosi 841 946,4 zł, co stanowi 80,81 proc kapitału zakładowego. Obroty przekroczyły 300 tys. złotych. Według stanu na 4 września, spółka ma 85 akcjonariuszy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×