Tu jesteś:

Scalenie akcji Polimex-Mostostal zarejestrowane

18 września 2015 r. dokonano wpisu, dotyczącego rejestracji przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa zmiany statutu Polimex-Mostostal w zakresie kapitału zakładowego.

Zmiana dotyczy prowadzonego w Spółce procesu scaleniu akcji Spółki i polega na połączeniu każdych 50 akcji Spółki o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł, w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł, wobec czego stosunek wymiany został ustalony jako 50:1. Zmiana dotyczy również nominalnej wartości warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego. 

Przed zarejestrowaniem zmian na kapitał zakładowy składało się 4 330 940 100 akcji, które uprawniały do 4 330 940 142 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Po zarejestrowaniu dokonania umorzenia akcji na kapitał zakładowy składa się 86 618 802 akcji, które uprawniają do 86 618 802 głosów.

Kolejnym etapem w procesie scalenia akcji jest zawieszenie obrotu akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych, a następnie przeprowadzenie procedury scalenia, w wyniku której spółka powróci do notowań ciągłych.

- Spodziewamy się, że zakończenie procedury scalenia i powrót do notowań ciągłych nastąpi w pierwszej połowie października - mówi Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal. - Proces scalenia akcji jest dla spółki kluczowy. Naszym celem jest powrót do notowań ciągłych, a w przyszłości do WIG Budownictwo.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×