Tu jesteś:

Ronson Development na dużym plusie

Przychody Ronson Development rozpoznane w pierwszym półroczu  przekroczyły 170 mln złotych. Znaczący udział w wynikach miał projekt Espresso na warszawskiej Woli.

Przychody Ronson Development rozpoznane w I półroczu  przekroczyły 170 mln złotych i były o ponad 16 proc. większe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 

Na wyniki finansowe wpływa także wartość lokali przekazanych klientom w projekcie joint venture City Link I, dzięki czemu całkowite przychody za sześć miesięcy tego roku sięgnęły 194 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. rok do roku.

- Dzięki bardzo udanemu drugiemu kwartałowi, całe pierwsze półrocze 2018 r. zakończyliśmy z wyraźnie lepszymi niż przed rokiem wynikami finansowymi na każdym poziomie rachunku zysków i strat. Największy udział w rozpoznanych wynikach miał projekt Espresso na warszawskiej Woli, gdzie w pierwszym półroczu przekazaliśmy klientom 137 lokali o łącznej wartości ponad 56 mln zł i marży brutto na poziomie prawie 22 proc. W ukończonym w maju br. pierwszym etapie osiedla Miasto Moje na Białołęce w drugim kwartale zdążyliśmy przekazać 60 lokali o łącznej wartości prawie 17 mln zł z marżą brutto sięgającą niemal 25 proc. Dodatkowo, 134 lokale, o łącznej wartości 40 mln zł, w Miasto Moje I były już sprzedane na koniec czerwca i spodziewamy się, że zostaną one przekazane klientom i rozpoznane w rachunku wyników w trzecim kwartale tego roku – powiedział Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development. 

Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2018 r. wyniósł 27,6 mln zł,. Całkowity wynik ekonomiczny (uwzględniając 100 proc. zysku brutto z projektu City Link I) wyniósł 33,6 mln złotych. Średnia marża brutto na inwestycjach mieszkaniowych przekazanych klientom w okresie od stycznia do czerwca br. (uwzględniając projekt City Link I) wyniosła 17,3 proc. wobec 15 proc. przed rokiem. 

Zysk netto przypadający akcjonariuszom Ronson Development w pierwszym półroczu 2018 r. wyniósł 10,3 mln zł i był niemal 4-krotnie wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniósł prawie 2,7 mln złotych. 

W pierwszym półroczu Ronson przekazał także 24 lokale w projekcie Nova Królikarnia na Mokotowie. Ich łączna wartość przekazanych lokali to blisko 19 mln zł, a marża brutto przekroczyła 12 proc. Przychody spodziewane z całego projektu Nova Królikarnia wynoszą niemal 450 mln złotych- z uwzględnieniem etapów objętych opcjami zakupu. 

 

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×