Tu jesteś:

Robyg wziął kredyt na Osiedle Królewskie

Deweloper poinformował, że zawarł z BRE Bankiem umowy o kredyt inwestycyjny i kredyt odnawialny, których łączna wartość to 30 mln zł. Pożyczkę przeznaczy na finansowanie projektu Osiedle Królewskie na warszawskim Wilanowie.

Umowy z BRE Bankiem zawarła spółka Robyg Osiedle Królewskie, w której deweloper posiada 51 proc. udziałów. 15 mln zł kredytu inwestycyjnego przeznaczy na refinansowanie części kosztów związanych z zakupem gruntu. Spłaty kredytu będą następować z zakończeniem poszczególnych etapów inwestycji  Osiedle Królewskie.
Umowa o kredyt odnawialny w wysokości 15 mln zł ma obowiązywać do końca kwietnia 2018 r. Jest przeznaczona na finansowanie oraz refinansowanie części kosztów realizacji projektu,  z możliwością wielokrotnego wykorzystania.
Zabezpieczeniem obu kredytów będą m.in. zastawy finansowe i rejestrowe na wszystkich udziałach w Robyg Osiedle Królewskie oraz łączna hipoteka umowna na nieruchomościach tej spółki.

Pozostałe 49 proc. udziałów w spółce ROK ma fundusz NCRE Investments Limited z siedzibą na Cyprze. W kwietniu zawarł z deweloperem umowę join venture, na mocy której fundusz zobowiązał się do udzielenia spółce zależnej Robyg Ogrody Królewskie 12 mln zł pożyczki. Zdaniem zarządu miało to zdywersyfikować ryzyko związane z prowadzeniem projektu oraz umożliwić szybszy zwrot zainwestowanego kapitału.

Osiedle Królewskie to kompleks kilkupiętrowych kamienic, które powstają na ponad 4-hektarowej działce na warszawskim Wilanowie. W ramach inwestycji Robyg wybuduje łącznie ok. 700 mieszkań. Pod koniec czerwca Grupa Robyg uzyskała pozwolenie na budowę I etapu inwestycji (powstanie w nim 115 lokali) i zaczęła prace budowlane. Te mają się zakończyć w III kw. 2014 r. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×