Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Finanse
  •  Robyg przeznaczy pieniądze z obligacji na zakup gruntów w Warszawie

Robyg przeznaczy pieniądze z obligacji na zakup gruntów w Warszawie

Grupa Robyg zamierza przeznaczyć 40 mln zł pozyskanych z prywatnej emisji obligacji serii I m.in. na zakup gruntów pod dwie lub trzy nowe inwestycje w Warszawie. W tym roku firma chce zakontraktować 1 tys. – 1,2 tys. lokali.

- Regularne rozszerzanie działalności wymaga nakładów finansowych, dlatego zapadła decyzja o emisji obligacji w trybie prywatnym, skierowanej do instytucji finansowych. W przyszłości Robyg nie wyklucza przeprowadzenia emisji obligacji w trybie publicznym. Natomiast pozyskane obecnie środki pozwolą spółce na uzupełnienie banku ziemi do poziomu, który zabezpieczy potencjał kontraktacji lokali na kolejne lata – poinformował Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej dewelopera.
Robyg pozyskał z prywatnej emisji obligacji niezabezpieczonych serii I 40 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup gruntów pod dwie lub trzy nowe inwestycje w Warszawie. Termin wykupu obligacji przypada na czerwiec 2016 r. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu na Catalyst.

- W 2012 r. zakontraktowaliśmy 1,1 tys. lokali, a w 2013 r. zarząd postawił sobie za cel – który jest bardzo realny – uzyskanie kontraktacji na poziomie 1,1 tys.-1,2 tys. lokali – dpoinformował również Oscar Kazanelson.

W ciągu ostatniego roku spółka wyemitowała obligacje na łączną kwotę 80 mln zł. W styczniu 2013 r. Grupa Robyg zakończyła emisję obligacji na łączną sumę 50 mln zł. Spółka dokonała przydziału 100 tys. sztuk obligacji niezabezpieczonych serii H oraz 400 tys. sztuk obligacji zabezpieczonych serii G. Środki z emisji zostały wykorzystane na częściowy wykup obligacji serii A. Termin wykupu obu serii obligacji przypada na I kwartał 2016 roku. Ponadto w czerwcu 2012 r. Robyg zakończył emisję obligacji na łączną sumę 30 mln zł. Dokonano przydziału 300 tys. sztuk obligacji, w tym w ramach oferty publicznej obligacji serii E o wartości emisyjnej 20 mln zł oraz w ofercie prywatnej obligacji serii F na kwotę 10 mln zł.
Robyg zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2010 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×