Tu jesteś:

Robyg pożyczy 12 mln zł na Ogrody Królewskie

Grupa deweloperska Robyg zawarła umowę o wspólnym przedsięwzięciu join venture z funduszem NCRE Investments Limited z siedzibą na Cyprze. – poinformował giełdowy deweloper w komunikacie.

Porozumienie dotyczy wspólnej realizacji inwestycji Ogrody Królewskie na warszawskim Wilanowie. Projekt deweloperski będzie prowadzony jako wspólne przedsięwzięcie NCRE i spółki odpowiednio w proporcjach 49/51. Na mocy umowy fundusz zobowiązał się do udzielenia spółce zależnej Robyg Ogrody Królewskie 12 mln zł pożyczki. W opinii zarządu dewelopera  transakcja przyczyni się do dywersyfikacji ryzyka związanego z prowadzeniem projektu Osiedle Królewskie oraz umożliwi szybszy zwrot kapitału zainwestowanego przez Spółkę w ten projekt.

To kolejna umowa Robyg podpisana z tym funduszem – we wrześniu zeszłego roku obie strony zawarły umowę join venture dotyczącą sprzedaży na rzecz NCRE 49 proc. udziałów w spółce Fort Property, prowadzącej budowę osiedla Young City oraz współpracy w zakresie realizacji tego projektu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×