Tu jesteś:

Resort skarbu znów próbuje sprzedać Plac Grunwaldzki

Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać w drodze ustnej licytacji 85 proc. akcji w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach. Na stronie resortu właśnie pojawił się komunikat prywatyzacyjny.

Ceną wywoławczą pakietu 187 tys. udziałów ustalono na ponad 16,5 mln zł. Cena za jedną akcję wynosi 88,39 zł. Minimalna wartość postąpienia za cały pakiet przeznaczony do sprzedaży to 100 tys. zł.  Zainteresowani kupnem akcji Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki mogą za 100 zł kupić memorandum informacyjne o spółce, które zawiera informacje o jej sytuacji prawnej i finansowej. Resort wymaga wpłacenia ponad 1,6 mln zł wadium (10 proc. ceny wywoławczej) na swój rachunek bankowy. Do 21 maja w siedzibie MSP można składać zgłoszenia do wzięcia udziału w przetargu. Ustna licytacja odbędzie się 23 maja o godz. 12 w budynku resortu przy ul. Kruczej 36 w Warszawie.

Sprzedaż akcji w katowickim centrum biurowym to część planu prywatyzacyjnego Ministerstwa na lata 2012 – 1013. Resort już kilkukrotnie szukał nowego właściciela, ostatnie zaproszenie do kupna akcji ogłosił w lipcu zeszłego roku. Wówczas cena była wyższa, 93 zł za akcję i ponad 17,3 mln zł za cały pakiet. Nie zgłosił się jednak żaden chętny.

Położony tuż przy katowickim Spodku 7-kondygnacyjny biurowiec oferuje różnorodną powierzchnię biurową, od 16mkw po całe piętro o powierzchni 2 tys. mkw., oraz lokale na potrzeby usług i małej wytwórczości. W sumie ok. 13,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Centrum biurowe jest siedzibą kilkudziesięciu firm i instytucji, m.in. śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, związku zawodowego górników, firmy importowej Zohra. Ma dogodny dojazd od strony Chorzowa, Siemianowic i Sosnowca i własny, monitorowany parking na 130 samochodów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×