Tu jesteś:

Polacy polubili bankowość mobilną

Jak podaje serwis Newseria, ponad połowa badanych twierdzi, że w przyszłości bankowość mobilna będzie ich głównym sposobem kontaktu z bankiem. Ma na to wpływ przede wszystkim wygoda, ale także przekonanie o bezpieczeństwie mobilnych aplikacji i powszechność smartfonów. Za pomocą telefonu konsumenci najczęściej robią przelewy, sprawdzają stan swojego konta czy historię transakcji oraz płacą za zakupy.

Rewolucja cyfrowa i powszechność smartfonów spowodowały rozwój bankowości mobilnej. Dziś rozwija się ona dużo szybciej niż kiedyś bankowość internetowa. Co kwartał w Polsce przybywa kilkaset tysięcy nowych klientów bankowości mobilnej. Smartfony, które mamy przy sobie w kieszeni, to nasze centrum dowodzenia, które obejmuje również bankowość – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marcin Chruściel, dyrektor Orange Finanse.

Raport agencji interaktywnej Mobee Dick i TNS pt. „Bank.Jest.Mobi 2016” pokazuje jasno, że Polacy nie wyobrażają sobie życia bez bankowości mobilnej. Tak twierdzi 74 proc. ankietowanych, a ponad połowa twierdzi, że w przyszłości będzie to ich źródło kontaktu z bankiem.

Popularność bankowości mobilnej pokazują także dane opracowane przez PRNews. W I kwartale 2017 roku liczba użytkowników logujących się do banku przez urządzenie mobilne wyniosła ok. 8,2 mln – to o 545 tys. osób więcej niż w IV kwartale 2016 roku.

– Model korzystania z bankowości bardzo się zmienił. Lata temu korzystaliśmy z niej w tradycyjny sposób – chodziliśmy do oddziałów, robiliśmy przelewy. Potem jak grzyby po deszczu powstawały rozwiązania bankowości internetowej, do których dzisiaj praktycznie każdy ma dostęp. Popularność usług bankowości mobilnej bierze się z tego, że telefon zawsze mamy ze sobą. Przyzwyczailiśmy się do mobilności, korzystając z mediów, chcemy jej doświadczać też w bankowości - przekonuje Marcin Chruściel.

Źródło: biznes.newseria.pl

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×