Tu jesteś:

Piotr i Paweł chce uniknąć upadłości dzięki sanacji

W sądzie jest już pięć wniosków o upadłość poznańskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł. Spółka poszukuje inwestora, ale finalizacja sprzedaży sieci się opóźnia.

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu trafił wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego wobec spółek z grupy Piotra i Pawła. Ruch ten jest zabezpieczeniem przed kolejnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości poznańskiej sieci supermarketów.

Decyzja o sanacji to odpowiedź na pojawiające się ostatnio wnioski o ogłoszenie upadłości firm z grupy Piotra i Pawła. Do sądu wpłynęło już pięć takich wniosków, złożyły je m.in. firmy Marspol Grupa (wchodząca w skład grupy kapitałowej Bać-Pol) oraz Średzka Spółdzielnia Mleczarska. Na razie nie otwarto procedur związanych z ogłoszeniem postępowania sanacyjnego. Nie zapadły też rozstrzygnięcia dotyczące wniosków o ogłoszenie upadłości.

- Ogłoszenie sanacji nie jest upadłością, to szansa na wdrożenie restrukturyzacji i stworzenie nowych perspektyw rozwoju. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać zdolność operacyjną i zyskamy możliwość przesunięcia należności przy równoczesnej współpracy z dostawcami - tłumaczy Marek Miętka, prezes sieci.

Piotr i Paweł realizuje plan mający na celu odbudowę wyników firmy. W jego skład wchodzą trzy główne elementy: organizacyjny, handlowy i nieruchomościowy. Spółka od jesieni 2017 roku poszukuje inwestora strategicznego, ale  finalizacja sprzedaży się opóźnia.

Najpoważniejszym kandydatem do przejęcia polskiej sieci jest spółka Jeronimo Martins, właściciel Biedronki. W grze są też Carrefour i firma Maxima Grupe, właściciel Stokrotki. Proces się przedłuża, początkowo inwestor miał być wybrany do końca lipca tego roku.

Źródło: Business Insider

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×