Tu jesteś:

Orbis: wypłata dywidendy i nowi w radzie nadzorczej

Walne zgromadzenie akcjonariuszy  Orbisu zadecydowało o przeznaczeniu 64,5 mln zł z ubiegłorocznego zysku na dywidendę. Spółka wypłaci 1,4 zł na akcję. Akcjonariusz powołali również nowych członków do rady nadzorczej.

Orbis wypłaci 1,4 zł na akcję z ubiegłorocznego zysku, łącznie na dywidendę trafi 64,5 mln zł. Dzień dywidendy został oznaczony na 16 lipca, a dzień jej wypłaty na 1 sierpnia. W zeszłym roku Orbis zanotował 104,2 mln zł zysku netto.

Akcjonariusze powołali również radę nadzorczą na IX kadencję. W jej skład weszli: Gilles Bonnier de la Chapelle (związany z Accor od marca 2013 r., dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami i Inwestycji, odpowiedzialny za zarządzanie strategią grupy dotyczącą nieruchomości), Bruno Coudry, Jean-Jacques Dessors, Artur Gabor, Christian Karaoglanin, Jacek Kseń, Andrzej Procajło, Andrzej Przytuła, Jarosław Szymański oraz Pascal Quint.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×