Tu jesteś:

Mirbud bierze pod lupę I półrocze

W pierwszym półroczu zakończona została budowa budynku biurowego – siedziby głównej spółki Kaufland we Wrocławiu, budynku magazynowego dla HOOP i kontynuowana była realizacja trzech kluczowych dla Spółki inwestycji - budowa Hali Sportowo Widowiskowej Podium w Gliwicach, obwodnicy Inowrocławia, fragmentu drogi ekspresowej S-3 o łącznej wartości brutto ponad 1 mld zł. Wszystkie prace toczą się zgodnie z harmonogramem umowy.

W I półroczu 2016 roku Spółka rozpoczęła realizację łącznie 9 nowych kontraktów na łączną kwotę ponad 160 mln brutto, a także powzięła informację o wygranych przetargach m.in. na budowę budynku magazynowego dla Portu Lotniczego Gdańsk, a także dwóch budynków dla Spółki Panattoni Development Europe w miejscowości Polkowice i Jakubów. I półrocze zamykane jest blisko 20 prowadzonymi budowami kubaturowymi, a także 20 inwestycjami w obszarze budownictwa inżynieryjno-drogowego.

W I półroczu 2016r MIRBUD S.A. osiągnął dodatni wynik finansowy we wszystkich segmentach działalności. Rentowność Spółki na sprzedaży utrzymała się na zbliżonym poziomie do analogicznego okresu roku 2015. A osiągnięta w I półroczu rentowność jest wyższa od rentowności wypracowanej w całym 2015 roku o 0,74 p.p.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×