Tu jesteś:

Marvipol wyemituje obligacje za 60 mln

Apartamenty Mokotów Park

Dewelopersko-motoryzacyjna grupa chce pozyskać 60 mln zł z emisji obligacji, które wykorzysta do zamiany krótkoterminowego zadłużenia obligacyjnego i kredytowego na długoterminowy dług. Obligacje zostaną zaoferowane do objęcia grupie funduszy inwestycyjnych.

Planowana emisja obligacji zostanie zabezpieczona hipoteką do kwoty 92 mln zł na niesprzedanych 143 lokalach mieszkalnych i użytkowych z II i III etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park w Warszawie. – Refinansowanie inwestycji Apartamenty Mokotów Park to rozwiązanie zdecydowanie korzystne dla Grupy Marvipol, pozwalające nam komercjalizować powstałe na Mokotowie lokale bez nadmiernej presji czasu, po stawkach gwarantujących atrakcyjną marżę na sprzedaży. Zabezpieczenie na rzecz obligatariuszy nie będzie stanowić przeszkody w sprawnej sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych, proces uwalniania hipoteki przy sprzedaży będzie przebiegał podobnie jak w przypadku projektów obciążonych kredytami inwestycyjnymi – tłumaczy Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipol.

Środki z emisji obligacji spółka chce przeznaczyć na spłatę pozostałej do rozliczenia części kredytu inwestycyjnego, z którego finansowana była budowa osiedla Apartamenty Mokotów Park, jak również współfinansowanie wykupu obligacji korporacyjnych przeznaczonych do wykupu w grudniu 2013 i styczniu 2014 r.
Marvipol prowadzi również negocjacje ws. leasingu zwrotnego biurowca Prosta Tower, który ma pozwolić giełdowej grupie na uwolnienie kilkudziesięciu milionów złotych zaangażowanych w projekt biurowca. Pozyskane w ten sposób środki, wraz z kapitałem pozyskanym dzięki przeprowadzonej pod koniec września oferty akcji, spółka zamierza wykorzystać na zintensyfikowanie rozwoju. Uzyskane środki posłużą dofinansowaniu największego projektu deweloperskiego grupy – inwestycji Central Park Ursynów, realizowanego przy ul. Kłobuckiej. Drugim z kluczowych celów inwestycyjnych Marvipol jest zasilenie kapitału obrotowego spółek z segmentu motoryzacyjnego.

Kilka tygodni temu Marvipolowi udało się pozyskać 35 mln zł z emisji akcji na GPW.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×