Tu jesteś:

Marvipol podzieli się i wejdzie na giełdę

Marvipol liczy, że zakończenie procesu podziału grupy i upublicznienie spółki Marvipol Development na warszawskiej GPW nastąpi w IV kwartale 2017 roku.

Marvipol jako firma deweloperska realizuje inwestycje mieszkaniowe i magazynowe. Spółki wchodzące w skład Grupy są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. We wrześniu 2016 roku Marvipol uzgodnił i podpisał plan podziału spółki na dwa podmioty - firmę deweloperską i spółkę motoryzacyjną - które będą notowane na rynku głównym GPW w Warszawie. Działalność motoryzacyjna pozostanie w Marvipol S.A., które docelowo ma przekształcić się w British Automotive Holding S.A.

Zarząd Grupy liczy, że złożony w tym roku prospekt emisyjny uzyska akceptację Komisji Nadzoru Finansowego najpóźniej w III kwartale tego roku. Wtedy też grupa zamierza sfinalizować podział struktur i upublicznić spółkę Marvipol Development na warszawskiej GPW

-Prospekt Marvipol Development został w maju tego roku złożony w KNF, jesteśmy w trakcie procedowania dokumentu przed Komisją. Mamy nadzieję, że w IV kwartale tego roku obie spółki będą już oddzielnie notowane na warszawskim parkiecie –  informuje Mariusz  Poławski, członek zarządu grupy.

Wcześniej, w grudniu 2016 roku, prezes Mariusz Książek zapowiadał, że intencją spółki jest, by podział grupy został sfinalizowany w I połowie 2017 r., a latem na GPW były już notowane oba segmenty.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×