Tu jesteś:

Marvipol Development pozyskał 40 mln zł z emisji obligacji

Giełdowy deweloper zamknął pierwszą z planowanych emisji obligacji w ramach zaprojektowanego na 250 mln zł trzyletniego programu emisji długu korporacyjnego, pozyskując 40 mln zł. Pozyskane środki zostaną wykorzystane m.in. do współfinansowania zakupu gruntów pod projekty deweloperskie oraz jako wkłady własne w realizowanych i planowanych projektach. Marvipol Development nie wyklucza przeprowadzenia w tym roku kolejnej emisji obligacji w ramach otwartego programu.

- Pozyskane od inwestorów środki zamierzamy przeznaczyć na współfinansowanie realizacji inwestycji deweloperskich oraz na zakup działek pod nowe projekty. Dynamiczny rozwój obu segmentów naszego biznesu: mieszkaniowego i magazynowego zwiększa nasze zapotrzebowanie na kapitał obrotowy i równocześnie skłania do dalszych inwestycji w działki budowlane niezbędne dla utrzymania optymalnego tempa wzrostu biznesu w kolejnych latach. Zamierzamy dalej korzystać z finansowania zewnętrznego dla naszych inwestycji, pozostając aktywnym również na rynku długu korporacyjnego. W zależności od tempa rozwoju biznesu Grupy oraz dostępności atrakcyjnych nieruchomości pod nowe inwestycje nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku przeprowadzimy kolejną emisję długu w ramach uruchomionego programu obligacji – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×