Tu jesteś:

MLP Group szykuje się do wejścia na warszawską giełdę

Spółka złożyła w KNF prospekt emisyjny. Chce wyemitować akcje, dzięki którym pozyska pieniądze na realizację strategii zakładającej m.in. rozbudowę parków magazynowo-produkcyjnych oraz przejęcia innych firm – informuje Parkiet.

MLP Group, deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka przede wszystkim chce zaoferować inwestorom nowe akcje. Nie informuje, jaka będzie struktura oferty i ile pieniędzy firma chce z giełdy pozyskać. W 2010 r., kiedy MLP Group po raz pierwszy szykowała się na giełdę, zarząd liczył na zebranie około 100 mln zł. Z informacji Parkietu wynika, że obecnie spółka może chcieć pozyskać podobną kwotę.

 – Naszym strategicznym celem jest podwojenie w ciągu 3–4 lat powierzchni magazynowo-produkcyjnych. W ramach posiadanych gruntów w parkach Bieruń, Pruszków II i Poznań może jej jeszcze powstać około 400 tys. mkw– mówi Radosław Krochta, wiceprezes MLP Group. Dodaje, że w parkach Pruszków I i Tychy nie ma już praktycznie możliwości rozbudowy. Obecnie MLP Group posiada około 350 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Niemal w 100 proc. jest ona obecnie wynajęta. Spółka ma obecnie w Polsce około 4 proc. udziału w rynku i jest na nim jednym z pięciu głównych graczy.

Drugim strategicznym celem MLP Group jest budowa tzw. BTS, czyli powierzchni magazynowo-produkcyjnych pod konkretnego najemcę poza obszarem posiadanych przez spółkę parków i przeznaczonych na sprzedaż zaraz po zakończeniu inwestycji. – Docelowo ma to być druga noga naszej działalności. Już prowadzimy zaawansowane negocjacje dotyczące budowy pierwszych tego typu obiektów – informuje Krochta. Spółka chce realizować kilka takich inwestycji w ciągu roku. MLP Group ma też dużo propozycji realizacji projektów deweloperskich lub zakupu gruntów pod inwestycje, m.in. z Niemiec, Holandii i Europy Wschodniej.

Poza pieniędzmi pozyskanymi z emisji akcji i finansowania dłużnego, spółka będzie realizować inwestycje ze środków własnych. Obecnie posiada kilkadziesiąt milionów złotych wolnej gotówki.

W ubiegłym roku grupa kapitałowa wypracowała 86,1 mln zł przychodów i 56,9 mln zł zysku netto. – Pierwsze półrocze tego roku jest rekordowe w naszej historii. W tym czasie m.in. wynajęliśmy około 50 tys. mkw. nowej powierzchni, co było jednym z najlepszych wyników na rynku – mówi Radosław  Krochta. Zaznacza, że stopa zwrotu z inwestycji w powierzchnie magazynowo-produkcyjne wynosi obecnie około 8 proc., podczas gdy w powierzchnie biurowe jedynie około 6 proc.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×