Tu jesteś:

Lokum nie tylko we Wrocławiu

Wrocławski Lokum Development  wchodzi na rynki innych miast. Półrocze zamyka na minusie, ale zapłacił dywidendę inwestorom i realizuje tegoroczne plany.

Lokum Development, jedna z 3 największych firm tego typu we Wrocławiu  rozpoczął działalność w Krakowie, gdzie realizuje dwa projekty na ponad 1500 lokali. Przychody Grupy wyniosły w I półroczu 2017 r. 10,7 mln zł, wobec 71 mln zł rok wcześniej. Jest to ściśle związane z harmonogramem realizacji tegorocznych inwestycji. Konsekwencją niższych przychodów jest strata netto w I półroczu 2017 r. w wysokości 7,3 mln zł, w porównaniu z 15,3 mln zł zysku w analogicznym okresie ub.roku. Sprzedaż wzrosła o 42 proc. r/r , a całkowita liczba lokali sprzedanych i objętych rezerwacjami jest wyższa o 70 procent.            

-Zgodnie z tegorocznym harmonogramem realizacji inwestycji, większość rozpoznań lokali będzie miała miejsce w IV kwartale. Stąd osiągnięte w I połowie roku przychody są relatywnie niskie, lecz będą dynamicznie rosnąć w kolejnych miesiącach, co znajdzie odzwierciedlenie w zysku spółki - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Grupa  utrzymała stabilna pozycję finansową pomimo ujemnego wyniku netto w I półroczu oraz przedterminowego wykupu obligacji serii B (30 mln zł) w kwietniu. Na koniec czerwca 2017 r. dysponowała ponad 84 mln zł gotówki i ekwiwalentów, a zadłużenie netto Grupy wynosiło na koniec I półrocza 81,1 mln zł. Zgodnie z polityką dywidendową , spółka  wypłaca akcjonariuszom do 30proc. skonsolidowanego zysku netto. Za 2016 rok wypłaciła w lipcu  ponad 14 mln zł, czyli  0,78 zł dywidendy na każdą akcję .Dla swoich projektów spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy,  umacnia pozycję we Wrocławiu, a od ub. roku realizuje plan powielenia skali działalności w Krakowie.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×