Tu jesteś:

LS Tech-Homes S.A. kończy 2017 r. z dobrymi wynikami

LS Tech-Homes S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zakończyła 2017 r. zyskiem netto w wysokości ponad 1,2 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających blisko 36,2 mln zł. Spółka osiągnęła w minionym roku najlepsze wyniki finansowe w całej swojej historii.

W 4 kw. 2017 r. Emitent zanotował przychody netto ze sprzedaży na poziomie 13,01 mln zł wobec 0,73 mln zł w analogicznym kwartale 2016 r. Wypracowane przez LS Tech-Homes S.A. wyniki finansowe w całym 2017 r. były znacząco lepsze od 2016 r., kiedy to strata netto wyniosła 9,08 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 4,61 mln zł. Osiągnięcie przez Spółkę takiej progresji wynikowej było możliwe dzięki rozbudowie portfela zamówień oraz realizacji pozyskanych kontraktów. Emitent kontynuuje również prowadzenie projektu budowy budynków mieszkalnych w Berlinie. Zarząd LS Tech-Homes S.A. jest zadowolony z wypracowanych przez Spółkę wyników finansowych i będzie dążył do ich jeszcze większej poprawy w kolejnych latach.

Spółka prowadzi aktywne działania handlowe i cały czas pracuje nad rozbudową portfela zamówień. Rezultatem tych działań było podpisanie protokołów negocjacyjnych z kontrahentami z Niemiec na wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie domów modułowych wraz z niezbędną infrastrukturą. LS Tech-Homes S.A. oczekuje, że w najbliższych tygodniach negocjacje zostaną zakończone i podjęte zostaną decyzje w zakresie podpisania umów. Obecnie wartość portfela zamówień Emitenta kształtuje się na poziomie ok. 145 mln zł.

LS Tech-Homes S.A. pozyskuje środki na realizację zagranicznych kontraktów m.in. poprzez emisje obligacji. Z przeprowadzonych już 7 emisji obligacji Spółka pozyskała łącznie ponad 28 mln zł. Emitent terminowo reguluje wypłaty odsetek dla Obligatariuszy. W grudniu 2017 r. INTEGRA sp. z o.o. PROPERTY S.K.A. wykonała przysługujące jej prawa z posiadanych warrantów subskrypcyjnych i objęła 966.849 akcji serii J.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×