Tu jesteś:

Komputronik na dużym plusie

Grupa Kapitałowa Komputronik, dystrybutor sprzętu komputerowego, wypracowała w I kwartale roku obrotowego 2013/2014 bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 62 proc. do 358,3 mln zł z 220,8 mln zł w I kwartale rok wcześniej. Zysk operacyjny grupy wyniósł 3,5 mln zł, natomiast zysk netto osiągnął poziom 1,65 mln zł.

Drugi kwartał roku kalendarzowego - który jest pierwszym kwartałem roku obrotowego grupy Komputronik - jest najtrudniejszym okresem w roku dla całej branży, zwykle kojarzonym ze słabymi rezultatami. Pomimo tego, grupa kapitałowa Komputronik wypracowała w I kw. roku obrotowego 2013/2014 bardzo dobre wyniki finansowe. Zysk brutto poprawił się o blisko 7,5 mln zł (wobec wyników za ten sam kwartał poprzedniego roku obrachunkowego), a przepływy pieniężne netto wyniosły ponad 5,4 mln zł.

Komputronik SA znacząco zwiększył przychody z działalności podstawowej: wzrosła sprzedaż we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym najistotniej w sprzedaży internetowej i sprzedaży na rynki zagraniczne.  Zyski odnotował nie tylko podmiot dominujący, Komputronik SA, ale także niemal wszystkie spółki z grupy kapitałowej.

Pod koniec kwietnia 2013 r. Komputronik otworzył w CH Jupiter w Warszawie pierwszy w Polsce salon Komputronik Megastore. Otwarcie kolejnego może nastąpić jesienią br. w Poznaniu.  Z kolei w czerwcu Komputronik podpisał z Terg S.A., właścicielem elektromarketów Media Expert, umowę o ścisłej współpracy handlowej, tym samym tworząc największą w Polsce grupę sprzedawców elektroniki. – Realizacja w pierwszym kwartale naszego roku obrotowego, najgorszego dla całej branży, blisko 2/3 ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto, to dla nas pozytywny symptom do osiągnięcia naprawdę dobrych wyników w całym bieżącym roku obrachunkowym. Z nieskrywaną dumą wkraczamy do grona Top 5 największych firm naszej branży – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×