Tu jesteś:

JR Holding S.A podsumowuje I półrocze

JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., wypracowała 972 tys. zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym w 2 kw. 2018 r., a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1.084 tys. zł. Emitent nabył w minionym kwartale pakiet akcji notowanej na rynku regulowanym GPW w Warszawie spółki SETANTA ASI S.A.

W drugim kwartale 2017 r. Grupa Kapitałowa JR HOLDING S.A. zanotowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 172 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 1.029 tys. zł, co oznacza, że tegoroczny wynik netto wykazuje bardzo mocny wzrost. W całym pierwszym półroczu 2018 r. Emitent na poziomie skonsolidowanym osiągnął 1.419 tys. zł zysku netto, a jego skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 2.120 tys. zł. W analogicznym okresie ub. roku skonsolidowany zysk netto Grupy wynosił 1.094 tys. zł, a skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 2.082 tys. zł. 

W ramach realizacji strategii rozwoju w obszarze inwestycyjnym JR HOLDING S.A. dokonała nabycia pakietu akcji notowanej na rynku regulowanym GPW w Warszawie spółki SETANTA ASI S.A. Emitent wraz z prezesem zarządu Januarym Ciszewskim oraz z podmiotem powiązanym Kuźnica Centrum Sp. z o.o. posiada 1.420.806 akcji tej spółki stanowiących 32,98 proc. udziału w jej kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów. JR HOLDING S.A. do inwestycji w spółkę SETANTA ASI S.A. wykorzystała akcje własne nabywane w ramach programu buy-back. SETANTA ASI S.A. to konsekwentnie budowana Grupa Kapitałowa (Jednostka Inwestycyjna), skoncentrowana na trzech obszarach: projekty globalne, projekty lokalne oraz nieruchomości. Spółka zadebiutowała na Głównym Rynku GPW w Warszawie w styczniu 2017 r., przenosząc notowania na niego z rynku NewConnect, na którym była notowana od stycznia 2013 r. Głównym celem Spółki jest długoterminowy wzrost wartości jej aktywów netto.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×