Tu jesteś:

JR HOLDING S.A. zwiększa zyski

JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zanotowała na poziomie skonsolidowanym prawie 4,6 mln zł zysku netto w 2 kw. 2016 r.

W całym pierwszym półroczu 2016 r. Spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w kwocie 16,33 mln zł, a jej przychody finansowe wyniosły 25,6 mln zł netto.

W drugim kwartale 2016 r. do portfolio inwestycyjnego JR HOLDING S.A. dołączyła spółka StepCloser S.A., w której Emitent posiada akcje stanowiące 40 proc. udziału w jej kapitale zakładowym. Zajmuje się promocją i rozbudową programu kart StepCloser.

Emitent finalizuje także ze swoimi partnerami umowę spółki, która będzie utworzona w ramach realizowanego projektu deweloperskiego w Słomnikach. Rozpoczęły się również prace koncepcyjno-projektowe nad planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach którego ma powstać ok. 15 tys. mkw. PUM. Całkowita wartość tego projektu szacowana jest na kwotę ok. 100 mln zł brutto.

Emitent założył też spółkę zależną Palabra Sp. z o.o., w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Jest to spółka celowa powołana w celu nabycia nieruchomości w Sosnowcu przy ul. Mieroszewskich. Całkowita wartość tej transakcji, która została zrealizowana w lipcu br., wyniosła 9,84 mln zł brutto.

Z kolei spółka KPM INVEST Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej JR HOLDING S.A. otrzymała informację od spółki Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o., w której posiada 13,5 proc. udziałów, o podpisaniu przez nią przedwstępnej umowy sprzedaży 10-ciu lokali oraz udziału w garażu i nieruchomości gruntowej, w biurowcu HEXAGON w Krakowie za kwotę blisko 5.612 tys. zł brutto. Realizowany projekt budowy i komercjalizacji biurowca klasy A- stanowi rozszerzenie dotychczasowej działalności Spółki w obszarze nieruchomości komercyjnych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×