Tu jesteś:

Immofinanz zadebiutuje na giełdzie

Biurowiec Nimbus, który buduje Immofinanz w Warszawie

Immofinanz, jedna z większych spółek branży nieruchomości w Europie, 7 maja zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Będzie to tzw. debiut techniczny – spółka jest już notowana na giełdzie w Wiedniu.

Zarząd GPW  podjął uchwałę o dopuszczeniu do obrotu na rynku regulowanym akcji Immofinanz Group 26 kwietnia. Spółka złożyła właśnie wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu 7 maja. Immofinanz jest już notowany na giełdzie w Wiedniu, oznacza to więc tzw. techniczne podwójne notowanie. Obejmie wszystkie akcje spółki znajdujące się w obrocie. Debiut na warszawskim parkiecie nie oznacza jednak emisji nowych akcji spółki.

- Dzięki temu posunięciu poszerzamy krąg naszych potencjalnych akcjonariuszy. Inwestorzy instytucjonalni interesują się nami, a teraz będą mieli dodatkową możliwość, by zwiększyć swoje posiadanie akcji Immofinanz. Na przykład, polskie fundusze emerytalne nie mogą inwestować więcej niż pięć procent zarządzanych aktywów w papiery wartościowe, które są notowane wyłącznie na zagranicznych giełdach. Planowany debiut naszej firmy w Warszawie zniweluje to ograniczenie -  wyjaśnił Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group - Debiut ten powinien również prowadzić do zwiększenia płynności naszych akcji – dodał. Z danych z czerwca 2012 r. wynika, że polscy inwestorzy instytucjonalni posiadają ok. 3 procent akcji Immofinanz Group.

Spółka Immofinanz AG wyemitowała ok. 1,129 mld akcji zwykłych i ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości ok. 3,57 mld euro (w oparciu o kurs akcji z 26 kwietnia). Najwięksi inwestorzy, posiadający ponad pięć procent akcji spółki, to Fries Group i JPMorgan. W jej portfelu jest teraz ponad 1.810 nieruchomości o łącznej wartości ok. 10,49 mld euro. Spółka działa w Austrii, Niemczech, Rumunii, Polsce, Rosji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×