Tu jesteś:

Immobile poprawi wyniki

GK Immobile spodziewa się lepszych wyników w drugim kwartale niż w pierwszym. Planuje też następne, ale mniejsze, przejęcia.

W ubiegłym roku GK Immobile przejęła firmę Projprzem i od tamtego czasu prowadzi intensywną  restrukturyzację dla uzyskania efektu synergii. Przychody w I kw. wyniosły 47,2 mln zł., spółka odnotowała stratę EBIT na poziomie 211 tys. i stratę netto na poziomie 10,1 mln zł.

-Od przejęcia kontroli nad Projprzemem pracujemy nad poprawą rentowności i zmniejszeniem kosztów funkcjonowania tej firmy. Prace te  trwają i w I kwartale nie mogły jeszcze przynieść efektów. Spodziewamy się, że drugi kwartał będzie lepszy zarówno na poziomie przychodów, jak i rentowności” – mówi Piotr Fortuna, członek zarządu spółki. Pierwszy kwartał dla Grupy zawsze jest najsłabszy w roku. Wynika to z sezonowości w segmencie hotelarskim i deweloperskim, a  w części  także w segmencie przemysłowym.

Eksperci Immobile spodziewają się, że odbicie inwestycji w polskiej gospodarce pozytywnie wpłynie na przychody segmentu przemysłowego, na produkty własne. Jednak nie  jest to jeszcze poziom inwestycji porównywalny do tego sprzed dwóch- trzech lat. -Drugim czynnikiem wpływającym mocno na część polskiego  przemysłu, czyli w sektorze off&shore, jest poziom cen ropy naftowej, który wciąż nie wróży powrotu do inwestycji sprzed kilku lat w tym obszarze –podkreśla Piotr Fortuna.

Grupa Immobile prowadzi działania w dwóch zasadniczych obszarach- pierwszy  to akwizycje,  drugi – inwestycje w spółki zależne, realizowane stale  od kilku lat. Nakłady na inwestycje w tym roku wynoszą około 120 mln zł,  kwota ta będzie zwiększana w następnych latach. Spółka pracuje też  nad  kilkoma potencjalnymi przejęciami, ale ze względu  na proces restrukturyzacji Projprzemu, nie będą one już tak duże.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×