Tu jesteś:

Grupa Redan z niewielkim wzrostem obrotów w styczniu

O 4 proc. do 40 mln zł wzrosły w styczniu br. obroty Grupy Redan w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wysoką dodatnią dynamikę sprzedaży utrzymywały sklepy internetowe zarówno sieci modowej Top Secret jak i dyskontowej TXM.

Grupa Redan w styczniu 2017 r. osiągnęła 40 mln zł przychodów, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Powierzchnia całej sieci handlowej Grupy na koniec grudnia wyniosła 142 tys. mkw., co oznacza wzrost o 18 proc. w odniesieniu do stycznia 2016 r.

Sieć dyskontowa TXM w pierwszym miesiącu tego roku uzyskała 25 mln zł obrotów, czyli o 11 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Z tego przychody zrealizowane poprzez sklep internetowy wzrosły o 26 proc. r./r. do 1 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec stycznia 2017 r. liczyła 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. mkw. i była o 29 proc. większa niż na koniec stycznia 2016 r.

W segmencie modowym sprzedaż towarów w styczniu br. sięgnęła 16 mln zł i była niższa o 5 proc. niż rok wcześniej. Z tego sklepy online wypracowały obroty na poziomie 3 mln zł, co oznacza 20 proc. poprawę. Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash na koniec stycznia 2017 r. miały łączną powierzchnię 40,5 tys. mkw., co oznacza 3 proc. spadek względem stycznia 2016 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×