Tu jesteś:

Grupa INPRO z większym zyskiem po trzech kwartałach

Harmonia Oliwska

Grupa INPRO podsumowała wyniki po III kwartałach 2017 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 112 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży po trzech kwartałach br. wyniósł 39,5 mln zł (wzrost o 19 proc. r./r.), a zysk netto 12,8 mln zł (wzrost o 11 proc. r./r.). Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży w bieżącym roku już 687 nowych mieszkań i domów. Zwiększona oferta przekłada się na lepsze wyniki sprzedaży. Narastająco od stycznia do września br. Grupa podpisała 487 umów netto osiągając wzrost sprzedaży mieszkań i domów o ponad 71 proc.

W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. Grupa INPRO zanotowała nieznaczny spadek przychodu ze sprzedaży o 6 proc., do poziomu 112 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 19 proc. i wyniósł 39,5 mln zł. Natomiast zysk netto Grupy wzrósł o 11 proc. do poziomu 12,8 mln zł

Grupa Kapitałowa INPRO w okresie styczeń–wrzesień 2017 r. podpisała 487 umów przedwstępnych netto w porównaniu do 284 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowując tym samym wzrost o 71 proc. Wzrost ten wynika z większej o ponad 60 proc. liczby lokali znajdującej się w sprzedaży w porównaniu do III kwartału 2016 roku, a także ze wzrostu zainteresowania klientów ofertą Spółki, w tym inwestycjami, które cieszą się obecnie największą popularnością tj. Kwartał Uniwersytecki II etap, Optima etap I oraz Harmonia Oliwska I i II etap.

W okresie styczeń-wrzesień br. Grupa Kapitałowa przekazała łącznie 191 lokali mieszkalnych i było to o 18 proc. mniej niż w pierwszych trzech kwartałach 2016 r., kiedy wydano 231 mieszkań.

Łącznie w roku 2017 Grupa Kapitałowa INPRO S.A. wprowadziła do sprzedaży 687 nowych mieszkań i domów. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, do końca roku Grupa planuje zrealizować następujące projekty: Osiedle Harmonia Oliwska (etap I), Osiedle Optima (etap I) oraz Osiedle Leszczynowy Staw (budynek nr 1).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×