Tu jesteś:

Globalworth zwiększa wartość portfela do 2,1 mld euro

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Globalworth, inwestor nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej, zwiększył rozmiar swojego portfolio w Rumunii i Polsce do 920,000 mkw. powierzchni najmu brutto. Wartość portfela firmy wzrosła do 2,1 mld euro, na co składają się aktywa o wartości 1,2 mld euro w Rumunii i prawie 1 mld euro w Polsce. Przychód operacyjny netto (NOI) Globalworth wzrósł do 51,7 mln euro, co stanowi 135 proc. wzrost w porównaniu do pierwszej połowy ubiegłego roku. Wynik ten jest rezultatem wejścia na polski rynek i ciągłego rozwoju na rynku rumuńskim.

W trakcie pierwszej połowy tego roku firma zainwestowała łącznie 276,2 mln euro zarówno w kolejne akwizycje, jak i strategię rozwoju. W Rumunii firma przejęła trzy działki pod przyszłe inwestycje biurowe w Bukareszcie. Dwie z nich znajdują się w Centralnym Obszarze Biznesu, natomiast trzecia znajduje się na PrecizieiBoulevard, w bezpośrednim sąsiedztwie projektu Renault Bukareszt Connected w zachodniej części miasta. W Polsce, portfolio Globalworth poszerzyło się poprzez zakup trzech budynków biurowych w najważniejszych miastach Polski - w Krakowie (Quattro Business Park), w Warszawie (Warta Tower) i we Wrocławiu (West Link). W lipcu, firma nabyła kolejny budynek -  warszawski Spektrum Tower.

Co więcej, firma ogłosiła zakończenie budowy Tower 2, projektu będącego częścią Globalworth Campus w Bukareszcie oraz rozpoczęcie budowy projektu Tower 3, oferującego 34800 mkw. Jego budowa zakończy się w IV kw. przyszłego roku. Jednocześnie, realizacja inwestycji joint-venture Renault BucharestConnected, oferującej 42 300mkw., przebiega bardzo pomyślnie, a zakończenie budowy jest zaplanowane na I kw. 2019 roku. 

Ponadto, Globalworth sfinalizowało umowy wynajmu lub ekspansji na 60500 mkw. powierzchni handlowej w Rumunii i Polsce, dzięki czemu na dzień 30 czerwca 2018 r. aż 879300 mkw. z portfela firmy jest już wynajęte lub zabezpieczone wstępnymi umowami najmu. Globalworth ma już w swoim portfolio 510 najemców, z których ponad 77 proc. stanowią  międzynarodowe firmy. Poziom wynajmu obecnego portfela firmy wynosi  95 proc.

Wyniki finansowe Globalworth za I połowę 2018 r. włączają wypuszczenie drugiej transzy obligacji na giełdę w Bukareszcie i Irlandii o łącznej wartości 550 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×