Tu jesteś:

Ghelamco atrakcyjne dla inwestorów

Pod koniec września Ghelamco dokona kolejnego wykupu obligacji na kwotę 6,3 mln euro. Dotychczas spółka łącznie wykupiła 16 serii obligacji za ponad miliard złotych. W sierpniu 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny w związku z publicznymi ofertami  obligacji w ramach programu VI o łącznej wartości do 400 mln zł. W 2018 roku spółka ustanowiła również program VII kierowany do inwestorów profesjonalnych o łącznej wartości do 400 mln zł.

Jak dotąd Ghelamco Invest wyemitowało 35 serii obligacji na łączną kwotę ponad 1,9 mld zł. Do lipca 2018 roku spółka wykupiła łącznie 16 serii obligacji za kwotę ponad miliarda złotych.

W samym 2018 roku Ghelamco wykupiło obligacje za ponad 222,2 mln zł. Ostatni wykup miał miejsce w lipcu na kwotę blisko 183 mln zł. W tym roku zaplanowano jeszcze jeden – 28 września 2018 r. Kwota wykupu sięgnie w tym przypadku 6,3 mln euro.

Obecnie wartość obligacji wyemitowanych i niewykupionych wynosi 841 mln zł. Po wykupie w dniu 28 sierpnia 2018 roku saldo obligacji osiągnie wartość ok. 814 mln zł, a całkowita kwota obligacji wykupionych w 2018 roku, przy blisko zerowym poziomie nowych emisji, wyniesie 250 mln zł.

– Ghelamco od lat jest wiarygodnym i atrakcyjnym dla inwestorów emitentem. Nasze programy kierujemy zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i profesjonalnych. W lipcu 2018 roku spółka ustanowiła VII program emisji na kwotę 400 mln zł dla inwestorów profesjonalnych. W kilka dni po jego ustanowieniu został zatwierdzony prospekt emisyjny, w oparciu o który będą mogły być oferowane inwestorom indywidualnym obligacje do kwoty 400 mln zł – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu spółek Ghelamco w Polsce.

W sierpniu tego roku KNF zatwierdziła program na publiczne emisje obligacji w ramach programu VI wartego do 400 mln zł. Jest to już trzecia oferta skierowana do inwestorów indywidualnych. Obligacje Ghelamco notowane są na rynku Catalyst. Obecnie w obrocie znajduje się 18 serii obligacji. Rentowność papierów Ghelamco wynosiła od 3,9 do 6 proc.

Spółka realizuje obecnie kilka dużych projektów. Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem najemców. Budynki Ghelamco bardzo często wybierane są przez globalne instytucje finansowe. I tak, w The Warsaw HUB, jednym z największych projektów biurowych w Polsce, znajdzie się siedziba brytyjskiego banku Standard Chartered. Natomiast w oddanym właśnie do użytku budynku .big w Krakowie będzie się mieściła polska centrala amerykańskiej firmy State Street, lidera wśród dostawców usług finansowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×