Tu jesteś:

Erbud ma portfel zleceń wart ok. 1,6 mld zł

Portfel zleceń Erbudu na koniec września 2013 r. miał wartość około 1,6 mld zł, z czego do realizacji w tym roku przewidziano ok. 400 mln zł. W październiku grupa podpisała 8 nowych kontraktów na łączną kwotę 131 mln zł.

Główne segmenty w portfelu zleceń to obiekty biurowe (41,6 proc.), handlowo-usługowe (12,5 proc.) i energetyczne (10,7 proc.).
W ocenie zarządu Erbudu I półrocze 2014 r. przyniesie stabilizację w branży budowlanej. Wyraźnej poprawy koniunktury można oczekiwać nie wcześniej niż w drugiej połowie 2014 r. – Grupa Erbud wejdzie w 2014 r. ze stabilnym portfelem zleceń o wartości ponad 1,1 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.
W segmencie deweloperskim zarząd Erbudu zakłada rozpoczęcie projektu Deptak w Poznaniu. Inwestycja ma prawomocne pozwolenie na budowę budynku biurowo-handlowego w ciągu tzw. poznańskiego Deptaka. Obiekt będzie realizowany przez spółkę celową Deptak Projekt P2 i będzie miał powierzchnię najmu ok. 9  tys. mkw. – w tym 6,5 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz 2,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz otwarcia galerii handlowej planowany jest na marzec 2015 r.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×