Tu jesteś:

Echo Polska Properties zwiększa kapitał

W czasie przyspieszonego bookbuildingu na giełdzie w Johannesburgu spółka Echo Polska Properties pozyskała 2,2miliardów ZAR, czyli ok. 150 milionów euro. EPP uplasowała 118 918 918 nowych akcji po cenie 18,50 randów za akcję. Kapitał będzie wykorzystany na akwizycje w sektorze nieruchomości handlowych.

- To ogromny sukces potwierdzający, że strategia przyjęta przez Echo Polska Properties cieszy się zaufaniem inwestorów, - powiedział prezes EPP Hadley Dean,komentując wyniki zapisów. Po emisji nowych akcji, planowanej na 13 kwietnia 2017, kapitał akcyjny EPP będzie liczył 704 970 210 akcji.Koordynatorem i współprowadzącym księgę popytu była spółka Java Capital z RPA. 

Echo Polska Properties to holenderska spółka działająca według formuły REIT i inwestująca w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości biurowych,handlowych i przemysłowych na terenie całej Polski. Nasz zdywersyfikowany portfel aktywów obejmuje 10 projektów biurowych, 10 projektów handlowych i jeden działki budowlanej o łącznej powierzchni 636 170 mkw. Budynki zlokalizowane są w 13 największych miastach Polski o silnej gospodarce i wysokiej sile nabywczej, a także atrakcyjnych dla międzynarodowych inwestorów. Celem EPP jest stworzenie w Polsce największej, generującej przychody, platformy rentownych aktywów handlowych, biurowych i magazynowych, przynoszących wysokie stopy zwrotu swoim akcjonariuszom.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×